FORGOT YOUR DETAILS?

  • WKŁADKI ORTOPEDYCZNE

Dynamiczne wkładki ortopedyczne FootWave™
Podstawą stopy jest 26 kości połączonych stawami, które wzmocnione są więzadłami, a ich ruch obsługują mięśnie i ścięgna. Powierzchnię stopy pokrywa skóra, w której znajdują się gruczoły potowe oraz zakończenia nerwowe. Stopa o właściwej budowie i biomechanice dotyka podłoża guzem kości piętowej oraz głowami pierwszej i piątej kości śródstopia. Brzeg przyśrodkowy stopy jest uniesiony i tworzy sklepienie podłużne. Sklepienie poprzeczne utworzone zostaje poprzez odpowiednie ułożenie kości śródstopia.
Jeśli stopa nie posiada właściwej budowy i zostają zaburzone jej funkcje biomechaniczne dochodzi do pojawienia się deformacji, wad i dolegliwości, które powodują ból i wpływają w dłuższym okresie na funkcjonowanie całego organizmu ludzkiego. Wady stopy rozwijają się w następstwie dysproporcji pomiędzy wytrzymałością mięśni i aparatu więzadłowo-torebkowatego a ich obciążeniem.

Najczęstsze wady stóp
- stopa płaska (proces stopniowego obniżania się podłużnego sklepienia stopy)
- stopa płasko-koślawa (koślawość – skręcenie pięty na zewnątrz i oparcie stopy o podłoże wewnętrznym brzegiem, czyli inaczej utrwalona pronacja stopy)
- stopa szpotawa (szpotawość – skręcenie pięty do wewnątrz i oparcie stopy na krawędzi zewnętrznej)
- stopa wydrążona (pogłębienie wydrążenia stopy w odcinku między pietą a kościami śródstopia i równoczesnym skróceniu tego odcinka).

Wśród dolegliwości stópy wymienić możemy
- zapalenie rozcięgna podeszwowego/ostroga piętowa (stan zapalny okolicy przyczepu bliższego rozcięgna podeszwowego oraz tkanek otaczających rozcięgno)
- haluksy (paluch koślawy)
- metatarsalgia (ogólne określenie dolegliwości bólowych okolicy podeszwowej głów kości śródstopia)
- stopa cukrzycowa (zespół specyficznych przypadłości dotykających stopę, który jest powikłaniem cukrzycy i może prowadzić nawet do amputacji).

Główne przyczyny dysproporcji pomiędzy wytrzymałością a obciążeniem stopy
- obniżenie siły i napięcia mięśni wywołane chorobami mięśni czy schorzeniami neurologicznymi
- nadwaga i otyłość
- zaburzenia krążenia w obrębie kończyn dolnych
- przeciążenia stóp w wyniku pozostawania w pozycji stojącej przez długi czas bądź przetrenowania czy chodzenia po twardych nawierzchniach
- niewłaściwie dobrane obuwie (zbyt wąskie, wysokie obcasy)
- wady wrodzone stóp.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki wybór dynamicznych wkładek ortopedycznych FootWave
- Comfort, Casual, Versa - profilaktyka, komfort, odciążenie stóp i zmniejszenie zmęczenia i bólu.
- Kids ¾, Kids, Full Length - płaskostopie, opadające łuki podeszwowe oraz nadmierna pronacja (koślawość stóp) u dzieci.
- Catwalk - dla miłośniczek wysokich obcasów, doskonale wiedzących co oznacza piekący ból w przodostopiu po godzinach spędzonych na szpilkach.
- Workmate - dla osób pracujących w pozycji stojącej i poruszających się po twardych nawierzchniach oraz używających obuwia ochronnego.
- Sports - dla sportowców ze szczególnym uwzględnieniem miłośników biegania.
- Sensi - dla osób borykających się z problemem stopy wrażliwej, stopy cukrzycowej, reumatoidalnym zapaleniem stawów czy odciskami i modzelami.
- Ostroga Piętowa, Metatarsalgia - dla osób cierpiących na dolegliwości związane z zapaleniem rozcięgna podeszwowego, ostrogi piętowej czy metatarsalgii.

TOP