FORGOT YOUR DETAILS?

  • Trening jedzenia

Wybiórczość pokarmowa to specyficzny, ewoluujący wzorzec zachowania, polegający na odmawianiu spożywania pokarmów, które nie należą do grupy preferowanej przez dziecko. Pokarm może być wybierany ze względu na smak, konsystencje, kolor, zapach a nawet jego temperaturę. Trening jedzenia ma za zadanie zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować trudności żywieniowe i oswoić dziecko z tematyką jedzenia.

TRENING JEDZENIA – KROK PO KROKU

Krok 1
Konsultacja wstępna.
Wstępna konsultacja z terapeutą: wywiad z rodzicami, wypełnienie kwestionariusza, określenie problemów z jakimi zmaga się dziecko (informacje na temat przebiegu rozwoju dziecka, aktualnych problemów zdrowotnych, występujących alergii, nietolerancji pokarmowych, ewaluacji problemów i aktualnych preferencji żywieniowych).

Krok 2
Trening jedzenia
Trening jedzenia składa się z kilku etapów:
- trening oralno-motoryczny (postawa ciała, tonus mięśniowy, ruchomość i stabilność szczęki, ruchomość języka, tworzeniem bolusa pokarmowego, połykanie)
- trening przetwarzania bodźców sensorycznych (stymulacja bazowych systemów zmysłowych)
- trening umiejętności pracy w systemie zadaniowym oraz umiejętność korzystania z systemów motywacyjnych
- właściwy trening jedzenia (metoda łańcuchowania/ metoda wygaszania)

Krok 3
Podsumowanie pracy terapeutycznej, wskazówki do pracy w domu.

TOP
Skrócona informacja o prywatności

Ta strona internetowa używa ciasteczek (cookies) aby umożliwić Ci możliwie najwygodniejsze jej używanie. Informacje zawarte w ciasteczkach są przechowywane w Twojej przeglądarce i wykorzystywane do rozpoznania Twojej osoby w czasie ponownego odwiedzenia naszej witryny, pomagając nam lepiej poznać sposób w jaki poruszasz się po naszym serwisie oraz co było dla Ciebie na niej najistotniejsze.

Możesz zmienić ustawienia ciasteczek używając przycisków po lewej stronie.