FORGOT YOUR DETAILS?

  • O nas

Niepubliczny Terapeutyczny Punkt Przedszkolny "Pracownia Emu", to wyjątkowe miejsce stworzone z myślą o dzieciach, ze specjalnymi potrzebami edukacyjno-terapeutycznymi, posiadających orzeczenie o kształceniu specjalnym z powodu całościowego zaburzenia rozwoju i/lub z niepełnosprawnością sprzężoną w wieku 2,5 – 6 lat (w przypadku odroczenia obowiązku szkolnego do 9 lat).

ZAPEWNIAMY
- opiekę wykwalifikowanego personelu
- wsparcie doświadczonych specjalistów z zakresu pedagogiki specjalnej, logopedii, terapii integracji sensorycznej, fizjoterapii, etc.
- program edukacyjno-terapeutyczny, oparty na uznanych i skutecznych metodach pracy z dziećmi o wyjątkowych potrzebach
- szeroką ofertę indywidualnych zajęć terapeutycznych
- systemtyczny monitoring efektów edukacyjno-terapeutycznych, co 12 miesięcy (profil psychoedukacyjny PEP-3-PL)
- kameralną (maksymalnie 12-osobową grupę) na 3 opiekunów
- salę i pomoce terapeutyczne dostosowane do potrzeb dzieci ze specjalnymi potrzebami eduakcyjno-terapeutycznymi
- zajęcia dydaktyczno-edukacyjne dostosowane do indywidualnych możliwości dzieci
- domową atmosferę.

NOWOCZESNY BUDYNEK
Punkt przedszkolny mieści się w nowoczesnym budynku, spełniającym wszystkie wymogi przeciwpożarowe i sanitarne. Wyposażony jest w sterowane cyfrowo systemy: wentylacji (z rekuperacją) z filtrami jakości powietrza, klimatyzacji (automatycznie odgrzybianej i oczyszczanej) oraz ogrzewania podłogowego. Do dyspozycji dzieci jest przestronna, jasna, sala z bezpośrednim wyjściem do ogrodu oraz dwie sale terapeutyczne.
Placówka usytuowana jest w otulinie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, w bardzo spojonej okolicy, otoczonej lasem. Miejsce doskonałe do spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu.

PLAC ZABAW
Punkt przedszkolny dysponuje bezpiecznym i „kreatywnym” placem zabaw, który zachęca dziecko, nie tylko do zabawy ale również, do twórczego myślenia.
W ogrodzie prowadzimy również ok. 200-metrowy ogródek, nazwany przez dzieci „owocowym zakątkiem” – to tu wspólnie opiekujemy się malinami, jeżynami, truskawkami, poziomkami i jagodami, aby w wakacje rozkoszować się ich smakiem kiedy tylko najdzie nas na to ochota.

TOP