FORGOT YOUR DETAILS?

  • O nas

Niepubliczny Terapeutyczny Punkt Przedszkolny "Pracownia Emu", to wyjątkowe miejsce stworzone z myślą o dzieciach, ze specjalnymi potrzebami edukacyjno-terapeutycznymi, posiadających orzeczenie o kształceniu specjalnym z powodu całościowego zaburzenia rozwoju i/lub z niepełnosprawnością sprzężoną w wieku 2,5 – 6 lat (w przypadku odroczenia obowiązku szkolnego do 9 lat).

ZAPEWNIAMY
- opiekę wykwalifikowanego personelu
- wsparcie doświadczonych specjalistów z zakresu pedagogiki specjalnej, logopedii, terapii integracji sensorycznej, fizjoterapii, etc.
- program edukacyjno-terapeutyczny, oparty na uznanych i skutecznych metodach pracy z dziećmi o wyjątkowych potrzebach
- szeroką ofertę indywidualnych zajęć terapeutycznych
- kameralną, maksymalnie 12-osobową
 grupę (3 opiekunów)
- salę i pomoce terapeutyczne dostosowane do potrzeb dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjno-terapeutycznymi
- zajęcia dydaktyczno-edukacyjne dostosowane do indywidualnych możliwości dzieci- systematyczny monitoring efektów edukacyjno-terapeutycznych, co 12 miesięcy (profil psychoedukacyjny PEP-3-PL)
- badanie postawy ciała co 12 miesięcy
- codzienny bliski kontakt z opiekunami dzieci / wymiana informacji
- hospitacje rodzicielskie

NOWOCZESNY BUDYNEK
Punkt przedszkolny mieści się w nowoczesnym budynku, spełniającym wszystkie wymogi przeciwpożarowe i sanitarne. Wyposażony jest w sterowane cyfrowo systemy: wentylacji
(z rekuperacją) z filtrami jakości powietrza, klimatyzacji (automatycznie odgrzybianej i oczyszczanej) oraz ogrzewania podłogowego. Do dyspozycji dzieci jest przestronna, jasna, sala z bezpośrednim wyjściem do ogrodu oraz dwie sale terapeutyczne.Placówka usytuowana w spojonej okolicy, otoczonej lasem. 

PLAC.ZABAW
Punkt przedszkolny dysponuje własnym bezpiecznym i kreatywnym placem zabaw, który zachęca dziecko, nie tylko do zabawy ale również, do twórczego myślenia. Posiada ciekawe i bezpieczne wyposażenie. Miejsce doskonałe do spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu.

TOP